Komedi Filmleri

Film denildiği an hayatımızın her köşesinde karşımıza çıkacak bir alanın yanı sıra aklımıza mutlaka bir karakterin, etkisinde kaldığımız bir filmin sahneleri canlanacaktır. Yani etkisi altına almayı başarmış bir sektör olarak filmler her anımızda bize yeni filmler, yeni konular sunarak, bizlerin merakla, eğlenceyle, gerilimle devamını bekleyeceğimiz anlar olarak kalacaktır.

Özellikle hayatımızın her noktasında karşımıza çıkacak dediğimiz bu türler, sadece kendimizin değil, toplum kültürünün de ayrılmaz bir parçası. Nasıl ki toplum arasında konuşulan bir filmden, popüler olmuş yapımlardan uzakta olup bu konulara dahil olamadığımızda toplum kültüründen de uzakta kalacağımızı görüyorsak, arkadaş çevresinde de mutlaka bu filmlerin etkisini kapsadığı önemi şöyle görmekteyiz.

Arkadaş çevremizde, yani birlikte bir şeyler yapılan bir ortamda yapılabilecek şeylerin en başında bir film izlemek, özellikle ‘’komedi filmleri’’ önerecek bir arkadaşımız olacaktır. Eğlenmek, güzel vakit geçirmek için mutlaka başvuracağımız bu filmler aynı zamanda çevremiz ile arkadaş kültürümüz içinde sonradan konuşulan bir etkinlik olarak kalacaktır. Bu yüzden film sektörü, özellikle ‘’komedi filmleri’’ tarzındaki filmler çevremizi de oluşturacak, aynı şeylere güldüğümüz insanlarla yine aynı filmlerde gülecek ve sonrası içinde aramızda bir espri kaynağı olarak hep kalacaktır. Bu denli etkili bir durumun önemini elbette ne kadar yazsak anlatamayız fakat şu bir gerçek ki filmler, vakit geçirme, eğlence anlayışımızın en başında gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *